Co warto zobaczyć będąc w Ojcowie?

Wiele osób co roku wybiera się na wakacje na południe Polski. Znajdują się tam malownicze tereny i przede wszystkim góry. Jednym z często odwiedzanych miejsc jest Ojców, gdzie znajduje się Park Narodowy. Tamte tereny mają wiele do zaoferowania i każdy, niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie.

Atrakcje Ojcowskiego Parku Narodowego

Mała miejscowość Ojców jest miejscem kuracyjno-turystycznym. Osoby, które mieszkają w Krakowie, czy innych okolicznych miejscowościach bez problemu mogą wybrać się tam na weekend, czy nawet jeden dzień. Można skupić się na oglądaniu charakterystycznych obiektów przyrody, ale też i na zabytkach. Wśród popularnych miejsc warto odwiedzić przede wszystkim zamek w Ojcowie, udostępniany dla turystów przez cały rok. Oczywiście są to ruiny, które zostały wybudowane w czternastym wielu i do dzisiaj nazywane są również zamkiem Kazimierzowskim. Kolejną atrakcją znajdującą się w Ojcowie jest muzeum przyrodnicze, poświęcone oczywiście parkowi narodowemu. Miejscem, gdzie można spotkać wielu turystów jest również tzw. Kapliczka na Wodzie. Będąc na szlaku można także zobaczyć renesansowy Zamek Pieskowa Skała. Otoczony pięknym ogrodem, otwarty jest przez cały rok. Przechadzając się po okolicy często można napotkać także zabytkowe pensjonaty. Wykonane są głównie z drewna i bez problemu można w nich nocować. Co więcej, krajobraz uzupełniają również stare młyny, które zachowały się w dobrym stanie.

Inną atrakcją, gdzie udają się głównie pary jest Źródełko Miłości. Znajduje się ono za Bramą Krakowską na końcu doliny. Oczywiście wiele osób odwiedza również Grotę Łokietka. Jednak trzeba pamiętać, że jest ona otwarta tylko w okresie turystycznym, czyli od kwietnia do października. Ojców jest małą miejscowością, ale ma bardzo dużo do zaoferowania. Przed wybraniem się tam warto przejrzeć wszystkie atrakcje i zaplanować sobie wolny czas, tak by zdążyć wszystko zobaczyć. Bardzo pomagają w tym szalki, które są na terenie całego Ojcowskiego Parku Narodowego. Odpowiednio oznaczone kierują turystów w najciekawsze miejsca. Nie tylko pod względem zabytków, ale głównie pod względem przyrody.

Wybierając się na południe Polskie nie można zapominać, że jest to pagórkowaty i górzysty teren i dobrze jest traktować go z szacunkiem. W związku z tym należy wyposażyć się w dobre buty, a także wygodne ubrania. Pogoda bywa zmienna, więc dobrze jest mieć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, a także ciepłe swetry, by można było szybko je zdjąć, jeśli pogoda się poprawi. Przebywając w Ojcowie z pewnością można zaplanować sobie cały urlop, nawet dwutygodniowy.