czarter

Co zabrać na czarterowany jacht?

Czarter jachtów w Grecji to ciekawa opcja na wakacyjny wypad. Pływanie na jachcie może być pomysłem na romantyczny wyjazd we dwoje, przygodą dla całej rodziny, czy okazją do sprawdzenia siebie podczas samotnej wyprawy. Ceny czarteru są coraz bardziej atrakcyjne, w portach jest też więcej jachtów do wynajęcia.

Tani czarter jachtu

czarterMożna wybrać małą i dużą łódź, żeglować samodzielnie i z profesjonalną załogą. To daje wiele możliwości dla każdego podróżnika. Warto wiedzieć jak dobrze zorganizować i co zabrać ze sobą na niedrogi czarter w Grecji. Na pewno trzeba wiedzieć, że sezon turystyczny w Grecji trwa bardzo długo. Jeśli ktoś nie lubi wysokich temperatur to może wyjechać pod żagle na początku maja czy pod koniec września. W Grecji będzie wystarczająco ciepło, by na jachcie nikt nie zmarzł, ale nie będzie jeszcze prażącego słońca, takiego jak w lipcu. Przed wyjazdem trzeba zaplanować też to, z jakiego portu chcemy wypłynąć, tak by odpowiedni jachtu już na nas czekał. Warto również wiedzieć co zabrać na taki czarter. W końcu jacht to jednak nie hotel, nocowanie wygląda inaczej, ponadto stale jest się ,,w trasie”. Na pewno warto zabrać ze sobą zarówno strój kąpielowy, jak i kurtkę przeciwdeszczową oraz gruby sweter. W Grecji pogoda jest zwykle ładna, idealna do pływania w morzu. Jednak przy wypłynięciu dalej od brzegu można trafic na silne wiatry, więc ciepłe okrycie jest też niezbędne. Na czas ciepła przydadzą się też okulary przeciwsłoneczne i nakrycia głowy, a na czas chłodny – koce.

czarterNa jachcie ważne jest pożywienie, szczególnie jeśli nie chcemy zawijać do portów. Na podkładzie często jest tylko mała kuchenka, lodówka i czajnik elektryczny. Należy się zaopatrzyć w suchy prowiant, dania gotowe i jedzenie które łatwo się nie zepsuje (pod wpływem wysokich temperatur i wilgotności powietrza). Na jachcie ważne jest również bezpieczeństwo. Każdy turysta musi mieć własną kamizelkę ratunkową, niezbędne są flary świetlne, czy gaśnica przeciwpożarowa. Dzięki temu żeglarze będą przygotowani na każdą ewentualność. Wiadomo, że im dalej od brzegu tym trudniej uzyskać pomoc. Posiadanie niezbędnych, zapewniających bezpieczeństwo akcesoriów pozwala spać spokojnie.

Czarterowanie jachtu w Grecji pozwala na przeżycie niezapomnianych przygód na pełnym morzu. Jednak by wypad został uznany za udany to trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Warto jest wcześniej wszystko zaplanować, zrobić sobie listę rzeczy do zabrania, tak by niczego nie zapomnieć. Z pewnością wyjazd na jachty do Grecji będzie wspaniały.