Nadchodzi wiosna, co oznacza, że już niebawem rozpocznie się sezon żeglarski. Żegluga po jeziorach jachtami motorowodnymi zbliża się więc wielkimi krokami, rozrywka ta cieszy się dziś sporą popularnością zwłaszcza na Mazurach, które słyną z pięknych, zapierających dech w piersiach akwenów wodnych.

Czarter w dobrej cenie

czarter jachtów motorowodnych bez patentuNiedrogi czarter jachtów bardzo spopularyzował się na przestrzeni ostatnich lat, oferta ta nie jest już bowiem jedynie adresowana do ludzi majętnych. Na czym polega wyżej wymieniony czarter i kto tak naprawdę może z niego skorzystać? Na samym wstępie należy wyjaśnić definicję owego pojęcia. Najogólniej rzecz ujmując czarter polega na wynajęciu jachtów na określony z góry czas. Usługa ta cieszy się sporą popularnością zwłaszcza wśród Polaków, ponieważ niewielu z nas może sobie pozwolić na zakup ekskluzywnego, doskonale wyposażonego jachtu, który jednoznacznie kojarzy nam się z luksusem oraz swego rodzaju ekstrawagancją. Okazuje się jednak, że większość z nas może sobie natomiast pozwolić na jego wynajęcie. Niedrogi czarter jachtów motorowodnych bez patentu cieszy się więc obecnie dużym zainteresowaniem wśród entuzjastów wypoczynku nad wodą, którzy najczęściej wynajmują jachty w sezonie letnim trwającym od maja do końca sierpnia.

czarter jachtów motorowodnych bez patentuWarto przy tym zaznaczyć, iż wyczarterować jacht możemy dziś zarówno bezpośrednio u jego właściciela, jak i za pośrednictwem profesjonalnych, prężnie rozwijających się firm, które zajmują się tym zawodowo. Firmy te mają zazwyczaj bardzo dużą bazę jachtów, które możemy wynająć w rozmaitych miastach na terenie całej Polski. Musimy jednak pamiętać o tym, że usługa ta to proces, których pochłania pewne pokłady czasu. Jeśli zależy nam więc na tym by wynająć jacht w dogodnym dla nas terminie, powinniśmy uczynić to ze stosownym wyprzedzeniem, ponieważ będziemy mieć wówczas większą gwarancję, że pożądany przez nas termin będzie jeszcze wolny. Kto może wyczarterować jacht? Choć jeszcze do niedawna każda osoba, która chciała wynająć jacht musiała dysponować stosownym patentem, to jednak dzięki nowym przepisom, które weszły w życie w 2008 roku, wynająć jacht również osoba nieposiadająca uprawnień żeglarskich. Na końcu warto również wspomnieć o cenie owej przyjemności, która wbrew pozorom nie jest wcale tak wygórowana jak mogłoby się w pierwszym momencie wydawać.

Choć konkretne ceny uzależnione są rzecz jasna od modelu danego jachtu oraz jego możliwości, to jednak za wynajęcie dobrze wyposażonej żaglówki zapłacimy za jedną osobę około 500 zł na dobę. Warto również pamiętać, że cena ta może być jeszcze niższa, jeśli zdecydujemy się zarezerwować nasz jacht z dużym wyprzedzeniem.