czarter jachtu

Czarter jachtu – zwiedzanie Chorwacji

Chorwacja należy do najpopularniejszych miejsc uznawanych za kurort turystyczny. Słynie ona z piaszczysty, złocistych plaż, błękitnej, a niekiedy w niektórych częściach plaży lazurowej wody. Oprócz plaż Chorwacja zachęca urlopowiczów do odwiedzenia malowniczych miasteczek znajdujących się w obrębie wybrzeża.

Czarter jachtu w Chorwacji i turystyka wodna

czarter jachtówChorwacja zachęca do wypoczynku oraz do zwiedzenia. W jej obrębie znajdują się również miejsca godne zobaczenia, także skłaniające do wypoczynku i rekreacji. Odwiedzenie wszystkich okolicznych państw i miejscowości umożliwia czarter jachtu na terenie Chorwacji. Podróżując do Chorwacji na okres dłuższy niż tydzień, z pewnością wielu turystów znajdzie czas na wypożyczenie jachtu bądź łodzi by w nieco odmienny sposób zwiedzić tę część Europy. Wakacje na jachcie stają się coraz bardziej popularne, dzieje się tak ze względu na ograniczenie kosztów najmu apartamentów hotelach oraz zakwaterowania i wszelkich opłat klimatycznych. Opływając Chorwację jachtem narażeni jesteśmy jedynie na opłaty, które uiścić należy w niektórych portach podczas cumowania. W ten sposób z pewnością istnieje możliwość zwiedzenia większej ilości miejsc, niekiedy niedostępnych z lądu. Czarter jachtu na terenie Chorwacji zapewnia więc niezwykłe przeżycia, a także mnóstwo fantastycznych wspomnień. Jak wynająć jacht? Nie jest to niestety tak niezmiernie łatwe, jak samo podróżowanie drogą lądową. Aby podjąć się czarteru jakiejkolwiek łodzi, chociaż jeden z uczestników podróży powinien posiadać zezwolenie i wszelkie uprawienia do kierowania łodzią, a w tym przypadku jachtem.

czarter jachtuDla miłośników żeglugi, nieskończonych krajobrazów oceany bądź morza, a także wszelkich smaków tamtejszych regionów polecane jest wpłynięcie jachtem do okolic winnic, jak i miejsc, w których wytwarzana jest znana wielu osobom śliwowica. Krajobraz Chorwacji jest niezwykły, ponieważ podobnie jak Polsce jest miejscem łączącym w sobie zarówno morze, jak również tereny górzyste. Jednakże w Polsce z gór niewidoczne jest morze, natomiast przebywając nad morzem nikt nie jest w stanie ujrzeć gór. Chorwacja w jednym miejscu łączy ze sobą te dwa monumentalne zjawiska i twory natury zapewniając przy tym turystom niezapomniane widoki, a także atrakcje. Czarter jachtu na terenie Chorwacji jest niezwykle opłacalną inwestycją. Ponieważ jacht umożliwia podróżującym zarówno zwiedzanie drogą lądową, podczas cumowania do jednej z przystani i portów, a także drogą wodną, na wskroś Morza Adriatyckiego.

Chorwacja graniczy z Bośnią oraz Czarnogórą, dlatego jeżeli kogoś interesuje rejs inny niż ten, który zapewnia czarter jachtu skorzystać może z promu i licznych wycieczek organizowanych przez biura podróży. Z Czarnogóry niedaleko jest już do Grecji oraz do Turcji.