buty trekkingowe dla dzieci

Dobre dziecięce buty do pieszych wędrówek

Dzieci to najbardziej wymagający użytkownicy obuwia. O ile dorośli potrafią przymknąć oko na niektóre sprawy (na przykład na to, że buty obcierają nieco palce czy pięty), to dzieci nie przejdą obok tego obojętnie. Wręcz przeciwnie. Buty muszą być całkowicie komfortowe, aby maluchy chciały w ogóle w nich chodzić.

Buty dziecięce ze skóry

buty trekkingowe dla dzieciDlatego warto dobierać dokładnie i rozważnie obuwie dla swoich pociech. Dotyczy to nie tylko obuwia codziennego – adidasów i sandałków – ale także obuwia przeznaczonego na przykład jedynie na piesze długie wędrówki. Jeżeli przykładowo, planujemy taką wyprawę z dzieckiem, powinniśmy rozejrzeć się za dobrymi butami trekkingowymi dla najmłodszych turystów. Oczywiście nie ma tutaj mowy o słabszych parametrach technicznych niż w przypadku butów dla dorosłych. Producenci stosują bowiem tutaj te same materiały co w przypadku profesjonalnego obuwia trekkingowego. Można powiedzieć, że buty trekkingowe dla dzieci stanowią miniatury obuwia przeznaczonego dla dorosłych. Czyli, przykładowy model wykonany jest ze skóry licowej, bydlęcej, którą zabezpiecza się przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Stosuje się tutaj hydrofobizację, która sprawia, że woda „odbija się” od materiału. Buty dla dzieci są zatem całkowicie nieprzemakalne.

buty trekkingowe dla dzieciRównocześnie, aby zapewnić najmłodszym komfort chodzenia, producent stosuje w obuwiu elastyczną podeszwę, która dopasowuje się całkowicie do ruchów stopy. Podeszwa jest też tak zaprojektowana, aby zapewnić przyczepność do każdego rodzaju podłoża, nawet tego najbardziej śliskiego. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze dziecko będzie bezpieczne na każdej wycieczce, nawet na wyjątkowo trudnym szlaku. Buty absorbują wstrząsy, dlatego są przyjemne w użytkowaniu. Oczywiście rodzice martwią się często także o to, czy buty takie będą odprowadzać pot i zapewnią skórze oddychanie. Nie chcą przecież, aby delikatne stópki dziecka zapociły się, co może doprowadzić nawet do odparzeń. Na szczęście takie buty trekkingowe posiadają wkładkę przeciwwilgociową, która zapewnia najwyższy poziom higieny. Dziecko zawsze będzie czuło, że ma suche stopy. Bez wątpienia dobór odpowiednich butów trekkingowych dla dziecka jest bardzo ważny. Nie powinniśmy tutaj stawiać ceny ponad wysoką jakość, ponieważ to właśnie komfort dziecka powinien być dla nas najważniejszy.

Na szczęście u wielu producentów obuwia trekkingowego znajdziemy modele dla dzieci po przystępnej cenie. Posiadają one najlepsze parametry techniczne i z pewnością nasze dziecko nie zniszczy ich w jeden sezon (będziemy musieli je jednak wymienić, gdy dziecku urośnie stopa).