Gdzie jeść w Karpaczu?

Świątynia Wang znajdująca się w Karpaczu przyciąga każdego roku wielu turystów. Ten niewielki ewangelicki kościółek jest najstarszym drewnianym kościołem w Polsce – został przywieziony na Dolny Śląsk dopiero w pierwszej połowie XIX wieku, ale wybudowano go na przełomie XII i XIII wieku i to w Norwegii!

Pizzeria wybierana przez turystów

pizzeriaJednak sosnowe bale, których użyto do konstrukcji, można było rozebrać w celu przewiezienia w inne miejsce. Oczywiście to nie jedyny zabytek warty obejrzenia w Karpaczu. Znajduje się tam także dawny dworek myśliwski, budy pasterskie, cmentarz z murem oporowym, kapliczka z XVII wieku. Całe miasto może poszczycić się tradycją – większość budynków pochodzi z początków XIX wieku. Turyści oblegają też ogromną ilość pieszych szlaków – z Karpacza można dostać się na Śnieżkę, na stoki Grabowca czy na Kopę. W Karpaczu obecne są także obiekty narciarskie. Z pewnością jest to miejscowość dobra dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek. Po długim, wyczerpującym marszu na szczyt góry czy po wielokrotnych zjazdach na nartach, można być jednak naprawdę zmęczonym – aby nie opuszczała nas energia, warto zadbać o porządną strawę. Oczywiście przyjeżdżając na urlop, nie warto marnować czasu na samodzielne gotowanie.

pizzeriaZ pewnością w mieście znajdą się jednak miejsca z dobrym jedzeniem, a także – co ważne – szybko przyrządzanym, gdyż bardziej zależy nam przecież na samodzielnym zwiedzaniu Karpacza a nie obserwowaniu miasta zza firanki w restauracji. Pizzeria Karpacz jest często wybieranym miejscem przez turystów – sprawa jest oczywista, pizza jest zawsze smaczna, a przy tym nie kosztuje wiele. Dużą pizzą może najeść się trzyosobowa rodzina. Szeroki wybór dodatków na pizzę sprawia, że każdy może skomponować sobie taki posiłek, który składa się z jego ulubionych warzyw, przypraw i najlepszego mięsa. Turyści wybierają pizzerię także dlatego, że często przyjeżdżają na wakacje z dziećmi – a jak wiadomo najmłodsi o wiele bardziej wolą przysmaki na cieście drożdżowym niż klasyczny obiad składający się z ciężkostrawnych ziemniaków i mięsiwa. Oczywiście pizza to nie jest opcja na co dzień – w trakcie tygodniowego urlopu z pewnością mogłaby nam zacząć wychodzić uszami. Jednak jednorazowa wizyta w pizzerii z pewnością będzie dobrym pomysłem. Następnego dnia, w ramach urozmaicenia, możemy wybrać się do bardziej ekskluzywnego lokalu, w którym dostaniemy też bardziej wyszukane dania.

W końcu mamy wakacje – warto więc z tego skorzystać, w końcu do restauracji raczej nie chodzimy na co dzień, gdyż nasz portfel mógłby tego nie wytrzymać.