obozy językowe

Jak nauczyć się amerykańskiego angielskiego?

Nauka języka angielskiego od wielu lat jest uważana za konieczność. To jeden z języków, których uczy się obecnie najwięcej ludzi na świecie, język biznesu, nauki, kultury i tak dalej.

Obozy językowe w Nowym Jorku

obozy językoweIstnieje wiele metod nauki angielskiego: kursy i obozy językowe, nauka w szkole, konwersacje z native speakerami i tak dalej. Niektórzy idą o krok dalej i chcą opanować konkretny akcent angielski, np. Received Pronunciation, Estuary English czy też Standard American English. Sporą popularnością cieszy się zwłaszcza ten ostatni, ponieważ dwa pierwsze akcenty brytyjskie mogą sprawiać większe trudności w komunikacji, gdyż dla osób ze słabszą znajomością języka są trudniejsze do zrozumienia. Standard American English, nazywany też General American, jest pod tym względem łatwiejszy. Do tego łatwiej usłyszeć go na co dzień, na przykład w filmach i serialach produkcji amerykańskiej. Dla tych, którym takie źródła nie wystarczają w opanowaniu wymowy i stylu, jakim się on cechuje, dobrym pomysłem może być nauka tego akcentu u źródła, czyli w Stanach Zjednoczonych. Dla coraz większej ilości osób nie jest to wcale żadna abstrakcja, ale zupełnie realny i zwyczajny sposób na naukę obcego języka i opanowanie konkretnego akcentu.

obozy językoweMoże być to wyjazd na wakacje lub na cały rok, który poświęca się na pracę połączoną z nauką języka. Dla młodzieży polecaną opcją jest obóz językowy, który nie jest nastawiony na naukę konkretnego akcentu, ale języka w ogóle, natomiast właściwy akcent pojawia się z czasem. Obozy językowe na terenie USA często odbywają się w Nowym Jorku, który jest świetnym miejscem do zapoznania się z różnorodnością, jaka składa się na całą kulturę Ameryki. Inne miasta, w których odbywają się często takie obozy, to Los Angeles, Chicago, San Francisco, Seattle, Washington D.C. czy Boston, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić okres nauki na Hawajach. Obozy w USA, tak jak te w innych krajach, nastawione są na różne grupy wiekowe. Nastolatków, młodych dorosłych oraz tych, którzy zbliżają się do trzydziestki i poszukują nie tylko sposobu na szlifowanie języka w amerykańskim wydaniu, ale pragną też, na przykład zdobywać i rozwijać kontakty biznesowe w czasie trwania nauki. Niewątpliwym dodatkowym atutem każdego obozu językowego jest też szansa na zwiedzanie i bliższe zapoznanie się z tym, jak wygląda w codzienne życie w USA.

Jest to interesujące doświadczenie, szczególnie ważne dla tych, którzy być może wiążą swoje życie lub karierę zawodową z tym właśnie krajem. Dla nich obóz to bardzo dobry krok na drodze do spełnienia tego celu.