rowery na komunię dla chłopca

Jak wybrać rower na komunię?

Rower to popularny prezent komunijny, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Rowery nie są tak drogie, a jednak to podarunek efektowny. Dzieci chętnie się bawią, lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, a do tego mogą ćwiczyć swoją sprawność fizyczną. Rodzinne wycieczki rowerowe czy przejażdżki z innymi dziećmi na pewno dostarczą mnóstwo zabawy.

Rowery na prezent

rowery na komunię dla chłopcaJak jednak wybrać właściwy rower? Wiadomo, że dzieci zwracają uwagę na nieco inne aspekty roweru niż dorośli. Zawsze da się te wymagania jednak pogodzić. Niedrogie rowery na komunię dla chłopca i dziewczynki można bez problemu kupić w każdym sklepie rowerowym lub sportowym. Dobry rower można dostać już za trzysta złotych. Dla dzieci z pewnością ważny jest kolor roweru i akcesoria dodatkowe. Chłopcy chętnie zainteresują się rowerami w ciemnych barwach, ze wzorem płomieni na ramie, czy z innymi nadrukami. Z kolei dziewczynki wolą rowerki pastelowe, często mają one też kolorowe kuleczki na szprychach, które obracają się razem z kołami. Warto wybrać rower z ,,dodatkami” lub od razu je dokupić. Na przykład dzwonek rowerowy podniesie poziom bezpieczeństwa jazdy, bo dziecko będzie informować przechodniów że się zbliża. Koszyczek z bidonem na ramie się przydaje, kiedy dziecko robi dłuższą przejażdżkę i powinno zabrać ze sobą napój. Przydają się też bagażniki lub koszyki na ramę, do których dziecko może wrzucić swoją torbę czy zakupy.

rowery na komunię dla chłopcaRowery dziecięce powinny mieć przede wszystkim ramę wykonaną z aluminium, a nie ze stali. Takie rowery będą lżejsze, więc dzieciom łatwiej będzie się na nich jechało i mniej się zmęczą. Aluminium to także bardzo solidny materiał, który odpowiednio zabezpieczony przed korozją nie będzie niszczał. Podniesienie roweru aluminiowego będzie łatwe nawet dla mniejszych i słabszych dzieci. Rower komunijny powinien mieć odpowiedni rozmiar kół i ramy. Dobiera się go do wzrostu dziecka. Trzeba też mieć na względzie że dzieci w tym wieku szybko rosną, więc można celować w rozmiar wyższy niż aktualnie by pasował. Dobrym wyborem są też rowery z regulowaną wysokością kierownicy i siodełka. Wtedy można je lepiej dopasować do wzrostu i preferencji dziecka.

Podsumowując, podczas zakupu roweru komunijnego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Rower dla dziecka powinien mieć odpowiedni rozmiar, aluminiową ramę, jak również różne dodatki, takie jak dzwonek przy kierownicy czy bidon na ramie. Warto też wybrać ładny kolor (i ewentualnie wzór nadruku na ramie) roweru, który będzie odpowiadał preferencjom dziecka.

Więcej na stronie https://sklep.rowery.pl/