noclegi

Jaki nocleg wybrać w Beskidzie Niskim?

Choć to Bieszczady powszechnie uważane są za ostoję ciszy i spokoju, pełne naturalnych widoków i traktowane jako ucieczka od cywilizacji, prawdą jest, że wszystkie te cechy zdecydowanie bardziej pasują do Beskidu Niskiego. W związku z tym, że jest to tak mało turystyczny obszar, mogłoby się wydawać, że ciężko tu o miejsce noclegowe – jak jest naprawdę? 

 

Tanie noclegi Beskid Niski

noclegi Pasjonaci górskich wycieczek, poszukujący ciszy i spokoju, coraz częściej wracają do Beskidu Niskiego – miejsca, w którym nawet w szczycie sezonu można nie spotkać żadnego turysty, nawet na najpopularniejszych szlakach w okolicy. Choć turystyka rozwija się tutaj powoli, na tych dzikich obszarach powstają nowe noclegownie i domki, które stają się bazą wypadową na piesze lub rowerowe wędrówki. Noclegi w Beskidzie Niskim to przede wszystkim gospodarstwa agroturystyczne i całoroczne domki letniskowe. Poszukujący ucieczki od miejskiego zgiełku turyści zdecydowanie chętniej wybierają te odosobnione, urokliwe noclegownie, niż pokoje hotelowe, pensjonaty, czy podobne miejsca w okolicy miasta. Właściciele agroturystyki i domków letniskowych zwracają uwagę na to, by ich gospodarstwa i ośrodki były w dogodnym dla podróżujących punkcie – szczególnie ważne dla nich jest to, aby niedaleko znajdował się szlak górski, którym mogą wyruszyć w dalszą drogę. Tego typu ośrodki zachęcają niską ceną, bliskością natury i klimatycznym otoczeniem.

 

noclegiNiejednokrotnie znajdują się niezwykle daleko od cywilizacji, a do najbliższych gospodarstw dzieli je nawet kilka kilometrów, dzięki czemu podróżujący mogą w ciszy i spokoju zaznać relaksu na łonie natury. Gospodarze tych ośrodków to najczęściej ludzie doskonale znający otaczające ich tereny i historię okolic, którzy chętnie podzielą się z gośćmi swoją wiedzą i przekażą informacje, których nie ma w żadnych broszurach, ani internecie. Dla osób preferujących bardziej prywatne warunki powstaje coraz więcej ośrodków z domkami wczasowymi, które można odwiedzać zarówno latem, jak i zimą. Ośrodki te powstają także, podobnie do gospodarstw agroturystycznych, w pewnych odległościach od miast, jednak ze względu na obecność pozostałych gości, szczególnie rodzin z dziećmi, mogą nie zapewniać takiej samej ciszy i spokoju.

 

Beskid Niski, choć cieszy się coraz większą popularnością, nadal pozostaje terenem niezwykle dzikim i często nienaruszonym przez człowieka. To dlatego, że mieszkańcy dbają o to, by nie naruszać lokalnej fauny i flory bez potrzeby i niezwykle silnie cenią sobie swoją historię, dbając o to, by podróżujący poznali ich kulturę jak najdokładniej.