Kołobrzeg do niegdyś stanowił twierdzę, dzisiaj jest on przede wszystkim miastem uzdrowiskowym, do którego co roku przyjeżdżają turyści nie tylko z Polski lecz również z zagranicy.

Noclegi w różnym standardzie

noclegiNadmorski kurort może pochwalić się niesłabnącym wciąż zainteresowaniem wśród wcześniej wspomnianych wczasowiczów. Poza ścisłym centrum Kołobrzegu, który uważany jest za mekkę rozrywki i wypoczynku, a także rekreacji również okoliczne miejscowości pełne są wielu atrakcji. Miasto to może się również szczycić jedną z najładniejszych plaż na całej długości wybrzeża. Piaszczysta plaża w sezonie letnim jest zatłoczona, jednakże nie odróżnia się tym od innych również popularnych polskich plaż. Największa atrakcją Kołobrzegu jest molo wybudowane około tysiąc osiemset osiemdziesiątego pierwszego roku. Ostatnio odnowione molo skupia wokół siebie wielu turystów i może śmiało konkurować z molo w Sopocie, które jest uważane za najbardziej znane i rozpoznawalne w całym naszym kraju, jak i poza jego granicami, na przykład w Niemczech. Wzdłuż plaży ciągnie się deptak, który odprowadza rzesze turystów do ich kurortów oraz hoteli. Kołobrzeg słynie również z wielu miejsc wypoczynkowych. Komfortowe noclegi w Kołobrzegu gwarantują liczne motele, hostele, apartamenty, jak również domki wypoczynkowe i pola kempingowe. Oprócz tego wymienić można także wcześniej wspomnie hotele. To właśnie w nich wypoczywa najwięcej osób, ze względu na komfort, jak i jakość pobytu.

noclegiOd hoteli odbiegają dróżki oraz ścieżki rowerowe i spacerowe. Biegną one bezpośrednio do Parku Żeromskiego, który zachwyca turystów ponad trzydziestoma hektarami powierzchni, która pokryta jest zielenią i roślinnością. Noclegi w Kołobrzegu nie tylko wpływają na nas kojąco lecz również doskonale oddziałują na nasze zdrowie i samopoczucie. Jod nagromadzony w nadmorskim powietrzu też uważany jest za czynnik uzdrowiskowy i leczniczy. Różnorodność apartamentów i miejsc noclegowych pozwala na zakwaterowanie w Kołobrzegu zarówno rodzin z dziećmi, par, jak również przyszłych małżonków oraz grup znajomych. Kołobrzeg jest miastem, które z pewnością zadowoli wszelkie grupy turystów niezależnie od pierwotnych oczekiwań czy liczby osób. Komfortowe noclegi w Kołobrzegu zazwyczaj kojarzą nam się z nocami spędzonymi w kilku gwiazdkowym hotelu, jednakże istnieje wiele tańszych alternatyw na spędzenie komfortowej nocy.

Jedną z nich jest na przykład nocleg w jednym z pokojów gościnnych, oferowanych w wielu miejscach w domach wybudowanych tuż przy głównym deptaku bądź w otoczeniu zieleni, kilkaset metrów od morza.