konferencje

Konferencje – co jest potrzebne?

Konferencje biznesowe to dobra okazja do zaprezentowania firmy z jak najlepszej strony. Wcześniejsze zaplanowanie sprawi, że wszyscy prelegenci będą mieli czas się przygotować do wystąpienia, a także uda się znaleźć atrakcyjnie położone miejsce na konferencję w dobrej cenie.

Konferencje dobrze zaplanowane

konferencjeWarto zadbać także o różne sprzęty multimedialne i biurowe, dzięki którym spotkanie biznesowe będzie możliwe. Przede wszystkim organizując kilkudniowe konferencje na Mazurach nie można zapomnieć o rzutniki multimedialnym. Przenośny czy przymocowany na stałe pod sufitem – każdy się przyda. Taki rzutnik jest podłączany do komputera i dzięki temu nawet osoby siedzące bardzo daleko są w stanie zobaczyć całą prezentację jaką ma przygotowaną prelegent. W ten sposób można przekazywać nie tylko suche informacje, ale także uatrakcyjniać je poprzez grafiki, filmy wideo, muzykę. Prezentacja taka zostanie lepiej zapamiętana, a grafiki i filmy sprawiają, że każdy będzie słuchał z uwagą takiej przemowy. Razem z rzutnikiem warto jest mieć biały ekran multimedialnym, na którego tle wszystko będzie widoczne, a obraz nie będzie się załamywał np. na krawędzi ściany. Ważne jest zatem także podłączenie mikrofonu i głośników. Głośnik wbudowany z laptop będzie za słaby. Nie są konieczne wielkie kolumny, ale choćby zwykłe, przenośne głośniki komputerowe będą przydatne.

konferencjeMikrofon sprawi, że wystąpienie będzie słyszalne, co jest szczególnie ważne na konferencjach w których uczestniczą setki osób. W dużej sali nawet dobrze zaprojektowanym pod względem akustycznym głos nie musi się rozchodzić tak dobrze, żeby słuchacze w ostatnich rzędach rozumieli każde słowo. Mikrofon temu przeciwdziała. Na konferencjach przydają się także niemultimedialne przyrządy, takie jak flipcharty, tablice suchościeralne, czy materiału biurowe. Dwie pierwsze służą to zapisywania na bieżąco wszystkich myśli, sprawdzają się przy burzy mózgów, czy do pokazywania różnych pomysłów klientów. Można z nich także skorzystać podczas pokazywania schematów działania sprzętu, czy drogi jaką przechodzi produkt od projektu do efektu. Materiały biurowe, takie jak notatniki, długopisy, kolorowe pisaki dają słuchaczom możliwość wykonywania notatek, zapisywania pytań do zadania na koniec prezentacji, czy zakreślenia najważniejszych rzeczy w firmowych folderach.

Bez wątpienia posiadanie na konferencji sprzętu multimedialnego, jak i biurowego jest niezmiernie ważne. Bez tego wystąpienia nie będą mógłby być tak ciekawe, a każdy słuchacz zmuszony jest zaopatrzyć się w notatniki i inne we własnym zakresie.