Krótka wyprawa rowerowa po Polsce

Jazda rowerem to dla wielu osób prawdziwa przyjemność, i nie chodzi tutaj o jazdę wyczynową, a o rekreacyjne wycieczki. Można wybierać się na nie z rodziną lub ze znajomymi, jak i zdecydować się na udział w zorganizowanej wyprawie z uczestnikami, których dopiero poznamy.

Mazury oczami rowerzystów

krótkie wyprawy rowerowe w polsceW każdym wypadku jest to naprawdę ciekawa opcja. Jeżeli więc aktywny wypoczynek stanowi dla nas ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu, nie powinniśmy długo się zastanawiać, tylko od razu zaplanować krótkie wyprawy rowerowe w Polsce. W naszym kraju jest przecież wiele pięknych miejsc, a malownicze krajobrazy potrafią zapierać dech w piersiach. Trzeba tylko wiedzieć, dokąd się udać, aby być zadowolonym. Wiele osób na krótkie wyprawy rowerowe wybiera na przykład Mazury. To bowiem piękna okolica, znajduje się w niej mnóstwo jezior, dlatego klimat jest naprawdę wspaniały. A to naprawdę ważne, żeby wycieczka była udana. Na takie Mazury możemy udać się nawet na trzy czy cztery dni. Nawet w tym czasie uda nam się zwiedzić wiele ciekawych obiektów, jeśli tylko odpowiednio rozplanujemy drogę. Na przykład, jeśli zaczniemy w Giżycku, możemy udać się do Kętrzyna – 60-kilometrowa trasa rowerowa będzie prowadziła obok jeziora Łabap, aż w kierunku Gierłoży. Po drodze natkniemy się na Park Miniatur, jak i na byłą kwaterę Hitlera.

krótkie wyprawy rowerowe w polsceZ Kętrzyna zaś prosta droga do miasteczka Reszel. To tam znajduje się piękny zamek biskupów warmińskich. Kolejne kilometry doprowadzą nas na przykład do bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, która znajduje się w Świętej Lipce. Zamiast Mazur, możemy zdecydować się na wycieczkę rowerową, która odbędzie się jeszcze dalej na północ, a więc na Pomorzu. Jeśli rozpoczniemy trasę w Świnoujściu, w kilka dni możemy zobaczyć Woliński Park Narodowy, Międzyzdroje, jak i Kamień Pomorski. Następnie trasa rowerowa poprowadzi w kierunku Kołobrzegu. Tam zobaczymy bazylikę, ratusz w stylu neogotyckim, możemy pospacerować nadmorską promenadą. Trzy dni wystarczą na taką wyprawę, która będzie liczyła około 108 kilometrów. Możemy jednak zdecydować się też na dłuższe wycieczki, wówczas z Kołobrzegu pojedziemy rowerami do Koszalina, co zajmie 52 kilometry. Wyprawa na cały dzień, ale połączona z pięknymi widokami.

Najlepiej jest jednak, zamiast samodzielnie planować wyprawę, zdecydować się na udział w wycieczce zorganizowanej przez profesjonalistów. Oni mają już dokładnie wybrane trasy, a kilometry rozłożone dzień po dniu tak, aby żaden uczestnik zbytnio się nie zmęczył. Taka forma urlopu dostarczy nam naprawdę miłych wspomnień.