Przełom maja i czerwca to czas, który wiele szkół decyduje się na klasowy czy rocznikowy wyjazd. Szukając miejsca dla dużej grupy zorganizowanej, warto postawić na ośrodek specjalizujący się w przyjmowaniu takich gości.

Noclegi blisko terenów zielonych

noclegiDzięki temu, dzieci i młodzież, będą mogły korzystać z warunków dostosowanych do ich potrzeb. Ponadto, warto wykorzystać ten moment do pokazania młodym pokoleniom uroczych zakątków Polski. Pod tym względem atrakcyjnym regionem jest kotlina kłodzka – noclegi, atrakcje turystyczne i bliskość terenów zielonych, to największe atuty tego miejsca. Ośrodek mieszczący się w tej części Dolnego Śląska, jest przystosowany do przyjmowania szkół czy klas sportowych. Na jego terenie znajduje się nowoczesna hala sportowa, na której dzieci mogą grać w piłkę nożna czy koszykową. Dużą popularnością cieszy się także kryty basen, na którym można spędzić długie godziny podczas wodnych szaleństw. Jeśli dzieci przyjeżdżają np. na wyjazdy zimowe, chętnie korzystają z pobliskiego stoku narciarskiego, który mieści się w sąsiedzkiej Czarnej Górze. Korzystając z zakwaterowania w ośrodku, można liczyć na komfortowe i wyremontowane pokoje z łazienką. Ponadto, dzieci będą miały zapewnione także wyżywienie. Smaczne, domowe posiłki gotowane na miejscu smakują jak u mamy czy babci. Noclegi w tym pensjonacie będą także świetną bazą wypadową na wycieczki po okolicznych atrakcjach.

noclegiDo najbardziej popularnych należy kopalnia Złoty Stok. Spacer po wąskich korytarzach dawnej sztolni to coś, co może podwyższyć poziom adrenaliny. W trakcie zwiedzania dzieci zdobędą dużo ciekawostek związanych z geografią czy historią. Przewodnik opowie im ciekawostki na temat historii lokalnego wydobycia czy eksponatów. Są to m.in. cenne minerały czy stare mapy. Będąc w Kotlinie Kłodzkiej, warto także odwiedzić Lądek Zdrój. W tej niewielkiej miejscowości znajduje się przepiękny zabytek, jakim jest zakład przyrodoleczniczy Wojciech. Został wybudowany bezpośrednio na gorącym źródle wody termalnej, którą wykorzystuje się do zabiegów przeprowadzanych na terenie uzdrowiska. Dzieci będą mogły skorzystać z kąpieli i jednocześnie podziwiać zabytek liczący sobie kilkaset lat. Bardzo często wycieczka klasowa jest wyjątkową okazją do pokazania dzieciom wcześniej nieznanych regionów Polski.

Dzięki temu będą mogły na własne oczy zobaczyć zabytki i eksponaty związane z historią, geografią i kulturą naszego kraju. Będzie to praktyczna lekcja, której nie zastąpią żadne, nawet najciekawsze, zajęcia z nauczycielem w klasie.