Wakacje to dla dzieciaków upragniony czas laby. To także moment, w którym wiele z nich wybiera się na kolonie. Mogą one być świetnym sprawdzianem z samodzielności. Żeby dziecko miało jak najwięcej frajdy z kilku tygodni spędzonych w nowym miejscu, warto wybrać ofertę wyjazdu związaną z jego zainteresowaniami.

Kurs windsurfingu na Helu

kurs windsurfinguMożliwości jest bardzo wiele. Jeśli pociecha jest zainteresowana sportami, lato to świetny moment na poznanie nowych dyscyplin związanych z wodą. Pod tym względem na mapie Polski jest jedno wyróżniające się miejsce, które organizuje kurs windsurfingu – hel. To miejscowość, w której stały krajobraz są wpisani amatorzy różnorodnych sportów wodnych takich jak kitesurfing czy wakeboard. Mają tutaj doskonałe warunki do uprawiania tych aktywności – wodę, wiatr i potężne fale. W takich warunkach dzieci stawiają swoje pierwsze kroki na deskach. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy każdy dzień zaczynają od przeprowadzenia rozgrzewki. W trakcie nauki dzieci poznają podstawowe pojęcia związane z tym sportem. Uczą się także nazw poszczególnych elementów sprzętu sportowego. Czas spędzony w wodzie da im bardzo dużo umiejętności. Przede wszystkim, wzmocnią mięśnie całego ciała. Żeby utrzymać równowagę, niezbędna jest praca mięśni rąk czy nóg. W trakcie kilku tygodni kursu mogą znacznie poprawić swoją kondycję fizyczną.

kurs windsurfinguKolonie są także dobrym momentem na poszerzenie grona koleżanek i kolegów. Nie bez powodu dużo dzieci wraca z Helu z przyjaźniami, które mogą trwać zdecydowanie dłużej niż jeden turnus. Sprzyja temu fakt, że dzieciaki spędzają ze sobą cały czas. Śpią w drewnianych domkach na terenie kampusu surferów w Helu, spożywają wspólnie posiłki i uprawiają sport. Wieczory to czas przeznaczony na gry i rozmowy. Zdarza się, że dzieci chcą także wziąć udział w rozpalaniu ogniska. Organizatorzy na czas obozu zapewniają dzieciom specjalne wydzielone miejsce, które znajduje się tuż przy brzegu morza. Dzięki temu spotkania przy ognisku są jeszcze bardziej klimatyczne. Warto dać dziecku możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Wyjazd na kolonie może być błogimi tygodniami spędzonymi na realizacji pasji. Czasami nie ma się takich możliwości w ciągu roku, zwłaszcza jeśli na stałe mieszka się w południowej części kraju. Półwysep Helski pod tym względem jest najlepszym wyborem.

To tutaj na sezon zjeżdżają amatorzy i profesjonaliści. Możliwość zobaczenia ich zmagań na żywo to coś, co z pewnością spodoba się małemu adeptowi lub małej adeptce sportów wodnych.