kudowa zdrój

Piękna czeska Praga oraz Kudowa Zdrój

Praga jest cudownym miastem o każdej porze roku. Zarówno jesienią, gdy wszystko spowite jest złotem oraz czerwienią, a także zimą, gdy kolorowe dach pokryte są śnieżnym puchem. Najpiękniejszymi porami na odwiedzenie Pragi są wiosna oraz lato.

Praga i Kudowa Zdrój – co warto zobaczyć?

kudowa zdrójJednak w porze letniej warto pamiętać o dużej ilości turystów nagromadzonych na głównym placu oraz obok najpopularniejszych atrakcji, jak i zabytków. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Pradze jest most Świętego Karola. To tutaj gromadzą się wszelcy artyści oraz to właśnie stąd rozpościera się niesamowity, malowniczy widok na kolorowe budynki z dachami, jaki wieżyczki. Jest to doskonałe miejsce, do tego, aby podziwiać krajobraz i panoramę stolicy Czech. W sezonie na moście gromadzą się nie tylko turyści, lecz również sprzedawcy wraz ze swoimi straganami, pamiątkami. Spotkać tam można również kataryniarza oraz kapele muzyczne. Oprócz Mostu świętego Karola w Pradze, warto zobaczyć także wieżę zegarową usytuowaną na starym rynku. Towarzystwo rzeki Wełtawy nadaje Pradze niesamowity charakter, jak również bliskie graniczenie z Górami Stołowymi. Po drogiej stronie tychże gór znajduje się polskie miasto Kudowa Zdrój.

kudowa zdrójSłynie ona właśnie z tego, iż graniczy z Czechami, jak również ze swojego rekreacyjnego i uzdrowiskowego charakteru. Rekreacyjna Kudowa szczyci się wieloma atrakcjami, miejscami, a także bogatą historię. Jej historia rozpoczęła swój bieg około czternastego wieku. Kudowa Zdrój na samym początku swojego istnienia była wsią o nazwie Lipolitov, a w późniejszym czasie nosiła nazwę Chudoba. Słynęła wtedy z innych rzeczy, niż dziś, jednak wzrost atrakcyjności osiągnęła na końcu wieku piętnastego, w momencie, gdy odkryto zdrowotne działanie wody mineralnej, pochodzącej z naturalnych źródeł, jakie znajdują się w jej pobliżu. Pobyt w Kudowie może uzdrowić, a także wpłynąć pozytywnie na organizm i umysł. Zabiegi, jakim poddać można się podczas pobytu w jednym z kudowskich uzdrowisk wpływają na walkę z otyłością, cukrzycą, nadczynnością tarczy lub niedokrwistością. Osoby chore na celiakie, także odnajdą pomoc w dobroczynnym działaniu uzdrowiska i wody pitnej, mineralnej. Dzielnica Kudowy Zdrój jest Czermna. Kudowa Czermna położona jest w północnej części miasta i słynie szczególnie z Kaplicy Czaszek.

Czaszki i kości pochodzą od poległych na wojnie śląskiej, jak i tych których pokonała epidemia cholery. To mogło mieć również wpływ w historii na to, iż w pobliżu tej krainy geograficznej powstało tak wiele miejsc o charakterze uzdrowiskowo-rehabilitacyjnym. Jednak większy wpływ na to miał z pewnością klimat i powietrze świeże, jak nigdzie indziej w Polce.