wiatrówka

Popularny rodzaj wiatrówki

Strzelanie do wcześniej przygotowanego celu jest dla wielu osób bardzo interesującym zajęciem na spędzenie czasu wolnego. Żeby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie ten rodzaj sportu warto odpowiednio dobrać sprzęt. Przed zakupem należy ustalić jak będzie wyglądał cel i w jakiej odległości będzie się on znajdował. W wielu przypadkach najlepszym oraz najwygodniejszym sposobem jest użycie wiatrówki.

Jaki rodzaj wiatrówki wybrać?

wielostrzałowa wiatrówkaTen rodzaj broni stanowi świetne wprowadzenie do świata strzeleckiego i pozwoli udoskonalić wykonywanie takiej czynności. Przed zdecydowaniem się na jej kupno warto poznać budowę takiej broni oraz sposób działania. Na rynku wiatrówka występuję w wielu różnych odmianach. Pierwszą z nich jest wielostrzałowa wiatrówka PCP. Czym odróżnia się od innych i dlaczego jest taka popularna? Broń tego rodzaju została wyposażona w specjalny zbiornik ze sprężonym powietrzem, który wykorzystuje się podczas wystrzału. Tak zaawansowana w budowie wiatrówka pozwala strzelcowi zapewnić wysoki komfort wystrzału bez dużego odrzutu. Ważną cechą charakterystyczną jest to, że można z niej strzelać dłużej od innych bez konieczności ładowania zbiornika. Poza tym specjalny celownik optyczny zwiększa celność broni i pozwala strzelać z dość sporych odległości.

wiatrówkaWszystkie te czynniki oczywiście przekładają się na jej cenę, jednakże czasami warto zainwestować i cieszyć się dużą satysfakcją. Na jej posiadanie nie trzeba mieć specjalnego pozwolenia, jednakże przed zakupem warto dowiedzieć się czy zwolnienie z konieczności jego wyrobienia dotyczy wszystkich dostępnych średnic wewnętrznych lufy – jest to niezwykle ważny parametr. Produkowane są one w różnych kalibrach na przykład 4,5 milimetra, 6,35 milimetra czy też 9 milimetrów. Od niedawna sprzedawane są one również w kalibrze 11,43 milimetra. W specjalistycznych sklepach sprzedawane są również różnego rodzaju dodatki do broni. Niezwykle pożyteczne jest kupienie odpowiedniego pokrowca. Dobranie go do posiadanego modelu ułatwi jego przenoszenie. Na rynku można znaleźć wiele modeli, a najbardziej popularne są te z pasami na ramię. Strzelanie skutecznie pozwala zdystansować się od codziennych spraw i dać doskonałą rozrywkę.

Wiatrówka wielostrzałowa pozwala osiągnąć dużą wprawę w strzelectwie i być dobrym wprowadzeniem do uprawiania tego sportu. Charakterystycznymi cechami, zachęcającymi do zakupu tego rodzaju broni to ich wysoka wydajność oraz niezawodność. Jeżeli chce się swój czas wolny spędzać na strzelaniu do celu, ale nie ma się czasu, ani środków na ubieganie się o stosowne pozwolenia to wybór tego rodzaju wiatrówki będzie najlepszy.