Toruń

Pyszne atrakcje na mapie Torunia

Udając się na zwiedzanie miasta w Polsce, które znajduje się w zupełnie innej części kraju chcemy nie tylko zobaczyć jak najwięcej ciekawych czy charakterystycznych rzeczy, ale również posmakować regionu. W teorii każdy potrafi orientacyjnie stwierdzić w jakiej części kraju może zjeść najlepsze pierogi, pierniki, kwaśnice, gzik czy kiełbaski z własnych wędzarni.

Restauracje Torunia jako jedna z atrakcji

ToruńDlatego też wybierając się na urlop czy po prostu krótki wypad warto jest na mapie zaznaczyć sobie nie tylko najpopularniejsze zabytki, ruiny czy muzea ale również…restauracje! Zapewne zabierze to nam trochę czasu, jednak warto jest to zrobić. Dlaczego? By też żołądek mógł doskonale poznać nasz kraj z innej strony. Restauracje, które niejednokrotnie nazywane są jako najlepsze atrakcje w Toruniu oferują najróżniejsze kuchnie, dzięki czemu turyści mogą posmakować smakołyków z różnych stron świata. Naturalnie, najbardziej chce się posmakować regionalnych przysmaków. Jednak kuchnia województwa Kujawsko – Pomorskiego nie posiada charakterystycznych potraw. Co najwyżej kilka składników czy deserów. Popularne są rogaliki wypiekane według receptur sprzed wieków bądź babć – przepisy na różnego rodzaju ciasta, nadzienia oraz rogaliki mają kobiety należące na co dzień do kół gospodyń wiejskich.

ToruńNa wielu wsiach produkuje się również najróżniejsze sery zarówno z dodatkami jak i bez nich – każdy znajdzie coś dla siebie. W Toruniu jednak znajdziemy kilka pysznych miejsc, które rozbudzą nasze kubki smakowe w taki sposób, że te wizytę zapamiętają na bardzo długo. Oprócz pierników, które bez dwóch zdań są znakiem charakterystycznym jednak słodkim w Toruniu można zjeść przepyszne naleśniki. Rodzinne smażalnie pysznych naleśników w najróżniejszych konfiguracjach sprawiają, że człowiek chce wrócić do restauracji bardzo długo po wyjeździe. Co ciekawe – restauratorzy odchodzą od tradycyjnego podawania naleśnika – wykonują nawet naleśnikowe spaghetti! Jednak nie tylko piernikami i naleśnikami Toruń stoi. Kto z nas nie lubi pysznych lodów? Szczególnie w upalne dni, kiedy temperatury sięgają powyżej dwudziestej kreski. W grodzie Kopernika możemy znaleźć lodziarnie, która w mieście znajduje się już od pokoleń.

Rodzinne receptury sprawiają, że nie tylko mieszkańcy kochają te smaki. Zawsze świeże, apetycznie wyglądające lody kuszą zarówno młodszych jak i starszych. Decydując się na wyjazd warto jest zwrócić uwagę również na klimatyczne restauracje, kawiarnie. Takie smaczne miejsca również tworzą klimat miasta, nie tylko Torunia.