spływy kajakowe

Spływy kajakowe po Warcie

Spływy kajakowe są ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Każdy, kto lubi aktywny wypoczynek i nie boi się wody, powinien spróbować tej atrakcji. W pobliżu wielu rzek można natrafić na wypożyczalnie kajaków.

Spływy kajakowe są popularne

spływy kajakoweWiele takich firm zajmuje się także organizacją spływów – jeżeli nie mamy z kim wziąć udziału w spływie, możemy zgłosić się do firmy, która zbierze grupę osób i wszyscy razem wybiorą się nad rzekę. To może być niesamowita przygoda oraz sposób na poznanie wielu nowych osób. Jeśli chodzi o spływy kajakowe – Śląsk jest regionem, na którym ta rozrywka cieszy się naprawdę dużą popularnością. Organizatorzy spływów proponują zazwyczaj wyprawy o różnym poziomie trudności – łatwym, dla osób początkujących, oraz trudnym – dla tych, którzy mają już doświadczenie, byli na spływie nie jeden raz i potrzebują odrobiny adrenaliny. Jeśli lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, na łonie natury, jak też lubimy wyzwania – każdy znajdzie coś dla siebie. Przykładowo, spływy kajakowe organizowane są na odcinku Częstochowa – Kłobukowice. Taki odcinek ma około 21 kilometrów. W Częstochowie organizator ma swoją bazę – tutaj w wypożyczalni trzyma swoje kajaki. Taki prosty odcinek trasy jest do pokonania w jeden dzień, natomiast istnieje możliwość wzięcia udziału także w spływie weekendowym czy traperskim – z noclegami na leśnych polanach w pobliżu rzek. Inną propozycją na spływ jest odcinek Danków – Wąsosz. To ten o większym poziomie trudności, co widać po obecności na rzecze licznych bystrzyc, progów oraz przenosek.

spływy kajakoweOrganizator zaznacza, że poleca tę trasę doświadczonym kajakarzom, dla których żadna przeszkoda nie jest straszna. Do przepłynięcia kajakiem będzie około 30 kilometrów. To tylko dwie propozycje od organizatora. Jeżeli raz ruszymy w spływ kajakowy – z pewnością stanie się to naszą pasją. Jest to naprawdę przyjemna rozrywka. W dodatku a naszym kraju jest tyle rzek, że nigdy nie będziemy musieli powtarzać dwa razy tej samej trasy. Wręcz przeciwnie – każdy spływ będzie jedyny w swoim rodzaju, co sprawi, że zawsze będziemy mogli liczyć na mnóstwo wrażeń. Warto jeszcze wspomnieć o cenie śląskich spływów kajakowych – wypożyczenie kajaka nie jest drogie, udział w zorganizowanym spływie także nie generuje wysokich kosztów, dlatego naprawdę wiele osób może sobie pozwolić na ten typ rozrywki.

Warto więc skorzystać z tego rozwiązania, skoro kwestie finansowe na pewno nie będą stały nam na przeszkodzie. Zdobytych podczas spływu wspomnień z pewnością nie będziemy żałować.