Bory Tucholskie słyną z malowniczych, rozległych terenów leśnych, w których żyją gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem. Ten malowniczy zakątek Polski oferuje niewątpliwie wiele różnorodnych atrakcji, nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się spędzić tam swój urlop. Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy również pewien intrygujący trend – turyści zaczynają stopniowo odchodzić od zakwaterowania w hotelach czy motelach na rzecz doskonale zaopatrzonych domków letniskowych.

Zalety domków w Borach Tucholskich

noclegi Największym atutem domków letniskowych, które możemy wynająć w Tucholi przez cały rok jest niewątpliwie ich cena. Za nocleg w domku dla jednej osoby zapłacimy od 40 do 50 zł, cena ta jest więc niezwykle kusząca zwłaszcza dla studentów, którym zależy na relatywnie tanich noclegach. Za wynajęcie kilkupokojowego domku na wyłączność zapłacimy więc około 130 zł, pamiętajmy także o tym, że zazwyczaj cena ta obejmuje również wyżywienie oraz lokalne atrakcje, które przewidzieli dla nas właściciele owych obiektów. Warto zwrócić uwagę na to, że współczesne domki letniskowe są zazwyczaj bardzo dobrze wyposażone. W większości z nich znajduje się bowiem centralne ogrzewanie, co sprawia, że na wypoczynek na łonie natury możemy sobie pozwolić również poza sezonem. Noclegi w Borach Tucholskich w domkach gwarantują wczasowiczom całkowitą prywatność.

noclegi Jeśli zależy nam na kontemplacji w samotności możemy wówczas wybrać domek usytuowany na obrzeżach ośrodka, w którym będziemy mogli rozkoszować się błogą ciszą. Dobrze prosperujący ośrodek wypoczynkowy zajmujący się wynajmowaniem domków, oferuje swoim gościom również strzeżony parking, wypożyczalnię rowerów oraz śniadania i kolacje w formie tzw. szwedzkiego stołu, który z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym smakoszom. Na terenie owego ośrodka znajduje się również ranczo – nauka jazdy konnej ucieszy każde dziecko. Nasze pociechy będą mogły wówczas obcować ze zwierzętami, których obecność uczy wrażliwości. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że coraz więcej Polaków wynajmuje dziś domki na różnego rodzaju święta czy okoliczności.

Sylwester spędzony w Borach Tucholskich z pewnością na długo zapadnie w pamięć, podobnie jak Andrzejki czy wieczory kawalerskie. Wiele firm organizuje dziś ponadto atrakcyjne wyjazdy integracyjne dla pracowników, które organizuje się zazwyczaj w mniejszych miejscowościach. W takich przypadkach ośrodki wypoczynkowe umożliwiają wynajęcie danej korporacji wszystkich domków na wyłączność, uczestnicy wyjazdu mogą więc wówczas cieszyć się własnym towarzystwem.