Mazury

Wakacje na Mazurach

Mazury są jednym z najpiękniejszych rejonów Polski – ze względu na niesamowite okoliczności przyrody: mnóstwo jezior, które zapewniają wyjątkowe widoki.

Co nas czeka na Mazurach?

MazuryDlatego też ten zakątek jest bardzo często wybierany przez turystów z całego kraju. Niektórzy są gotowi przejechać setki kilometrów, aby wypocząć na Warmii i Mazurach. W tym rejonie znajduje się więc wiele pensjonatów, willi oraz domków letniskowych. Decydując się na wakacje na Mazurach, warto dokładnie przejrzeć oferty noclegowe, aby znaleźć takie warunki, które będą nam najbardziej odpowiadały. Nie chodzi tylko o warunki wewnątrz ośrodka, ale także o to, w jakim otoczeniu się znajduje – chyba każdy z nas odczuwałby wielką przyjemność, gdyby po przebudzeniu mógł wyjść przed ośrodek i wdychać świeże powietrze, patrząc na promienie słoneczne odbijające się od tafli wody. Takie warunki oferuje między innymi pensjonat nad rozlewiskiem, który znajduje się w pobliżu młyńskich stawów. Wokół pensjonatu rozciąga się Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich – oczy turystów mogą podziwiać więc piękną przyrodę o każdej porze dnia. Już w XVII wieku rozlewisko było miejscem, które odwiedzało wiele osób – z pewnością wielu szlachciców miało posiadłości w tej okolicy.

MazuryPrzez wieki budynki zdążyły zniszczeć, jednak pensjonat został zbudowany kilkanaście lat temu, wykorzystując właśnie tradycyjną architekturę – pensjonat nad rozlewiskiem powstał z inspiracji skansenem w Olsztynku – jest to park etnograficzny, na którego terenie znajdują się obiekty muzealne naśladujące budynki z końca średniowiecza i początku XIX wieku. Turyści mogą zwiedzać tam karczmę ze Skandawy z XVIII wieku, młyny wodne, wieże, stodoły oraz olejarnie. Jeżeli zdecydujemy się na nocleg w pensjonacie nad rozlewiskiem, możemy tak zaplanować swój wolny czas, aby odwiedzić między innymi Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Z pewnością przeniesienie się na chwilę w odległe czasy będzie niezapomnianą przygodą, zwłaszcza dla osób, które lubią takie klimaty. Znajdująca się w pobliżu pensjonatu rzeczka, Poburzanka, pozwala na organizowanie spływów kajakowych, więc jest to atrakcyjna opcja dla osób, które wybrały się na Mazury z myślą o aktywnym wypoczynku. Z kolei na terenie samego pensjonatu znajdują się między innymi pasieki, sad owocowy oraz staw rybny, to nadaje temu miejscu cechy gospodarstwa agroturystycznego, jednak sam pensjonat wewnątrz odznacza się luksusowymi warunkami.

Dlatego odnajdą się w nim zarówno te osoby, które przywykły do najwyższego standardu na co dzień, jak i te, które zdecydowały się na ekskluzywne spędzenie wakacji.