wigofil

Wigofil jako ceniona włóknina

W krawiectwie stosuję się wiele materiałów, które posiadają różnorodne właściwości. Jedną z nich jest wigofil. Wykorzystuję się go w wielu różnych branżach z uwagi na jego specyficzne właściwości oraz ze względów ekonomicznych – na rynku dostępny jest on w przystępnej cenie.

Różne zastosowania wigofilu

tkaninaWigofil jest włókniną polipropylenową odznaczającą się swoją wysoką jakością, dużą wytrzymałością na rozciąganie oraz rozrywanie. Powszechnie stosuję się go w przemyśle tapicerskim, odzieżowym, obuwniczym, kaletniczym oraz meblowym, ale również w rolnictwie i ogrodnictwie jako sposób na ochronę roślin. Wigofil jest specyficznym materiałem, który występuje w wielu produktach codziennego użytku, dlatego też praktycznie każdy mógł z nim mieć do czynienia nawet jeżeli nie zajmuje się szyciem. Bardzo często wykorzystuje się wigofil do podszewek. Z uwagi na to, że materiał ten ma dużą zdolność przepuszczania powietrza oraz pary wodnej podszewki z niego wykonane nadają się świetnie do codziennego użytku. Zastosowana na przykład w ubraniach zapewnia estetyczne wykończenie wewnętrznej części, dodatkowo wzmacnia oraz ułatwia ubranie marynarki czy też płaszcza.

wigofilZe względu, że wigofil pod wpływem dużej temperatury topi się prasowanie nie jest zalecane. Lepiej jest oddać taką odzież do specjalnych punktów, które odpowiednio zajmą się czyszczeniem. Poza tym produkt taki sprawdza się również w produkcji torebek – dzięki niemu wnętrze jest niezwykle wytrzymałe. We wnętrzu takiego damskiego dodatku często znajdują się ostre przedmioty takie jak klucze, czy też pilniczki, które mogą zagrozić przerwanie struktury podszewki. Osoby, które miały chociaż raz styczność z tą tkaniną cenią ją z uwagi na łatwość krojenia oraz szycia, a także za lekkość oraz miękkość. Dużą zaletą jest to, że dostępny jest w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych i można zakupić go w różnej gamie kolorystycznej, przez co łatwo dopasować go do finalnego produktu. Bardzo popularne są te w wersji standardowej czyli w bieli oraz czerni, jednakże miłośnicy kolorów również znajdą coś dla siebie.

W wielu branżach przemysłowych chętnie wykorzystywany jest wigofil. Jest to spowodowane tym, że ten materiał posiada wiele zalet, dzięki czemu wyróżnia się wśród innych. Jego niska cena nie przekłada się na pogorszenie jakości wytworzonego produktu i jednocześnie może przynieść dodatkowe źródło oszczędności. Podszewki z niej zrobione można znaleźć chociażby w damskich torebkach, gdzie wykorzystuję się tę tkaninę o mniejszej gramaturze z uwagi na to, że charakteryzuję się ona większą miękkością oraz plastycznością.