hotele

Wisła — miasto, które warto zwiedzić

Wisła to królowa polskich rzek, ale też piękna miejscowość usytuowana na południu kraju w województwie śląskim. Turystów przywołuje nie tylko malowniczym krajobrazem, ale też wieloma atrakcjami dla osób lubiących aktywny wypoczynek. W Wiśle znajduje się dużo hoteli, pensjonatów i schronisk, w których można miło spędzić czas w rodzinnym gronie lub ze znajomymi.

Hotele koło stoku narciarskiego

hoteleCo można zobaczyć w tym urokliwym miejscu i dlaczego to właśnie tutaj powinno się udać na swój urlop bądź wakacje? Spacer po Wiśle warto zacząć od atrakcji, które przede wszystkim cieszą oko. Nie zabraknie tu pięknych jezior, jak to Czarniańskie, szlaków rowerowych czy wodospadu. Uwagę przykuwa również deptak usytuowany w centrum miasta, na który można wyjść każdego dnia z wynajmowanego nieopodal, taniego, a ekskluzywnego hotelu. Z pensjonatów jest też niedaleko do Zamku Prezydenta RP, muzeów oraz Chaty Kocyanów. Nie tylko parki i inne krajobrazy są w głowach turystów, których celem wakacyjnej podróży jest właśnie Wisła – polecane hotele nad stokami narciarskimi to kolejny z punktów zaczepienia, tym razem dla miłośników sportów. W mieście i na jego obrzeżach nie brakuje stacji narciarskich, na których wielokrotnie trenowali mistrzowie świata.

hoteleDo wyboru jest między innymi stacja Nowa Osada, Cieńków czy Soszek. Z pensjonatów można również szybko dostać się do Ośrodka Narciarskiego Stożek. W każdej z wymienionych placówek można wypożyczyć sprzęt, odbyć nauki w szkółce i przede wszystkim spróbować swoich sił na ciekawych trasach. Te i inne atrakcje z pewnością zaintrygują zarówno dorosłych, jak i dzieci. Miejsc noclegowych w Wiśle jest dużo, jednak mimo to warto zarezerwować miejsca w najlepszych dla siebie hotelach — najlepiej takich, gdzie będzie można zjeść smaczny posiłek i zachwycić się panoramą gór zza okna. Hotele usytuowane są w takich miejscach, gdzie samochody nie jeżdżą zbyt często. Pozwala to przebywającym rozkoszować się ciszą, spokojem i świeżym powietrzem. Idealny wybór dla osób chcących odpocząć. Miasto ma rozbudowaną historię, która pozostawiła po sobie liczne zabytki i atrakcje turystyczne. To oaza dla wielbicieli przyrody, ale też osób, chcących spróbować swoich sił w zimowych sportach.

Odnajdą się tutaj zarówno osoby, które przyjechały na weekendowy wypoczynek, jak i ci, którzy zaplanowali w Wiśle pobyt na kilka tygodni. Z łatwością można odnaleźć w mieście godne uwagi hotele, w których wypocznie się po intensywnym dniu spędzonym na świeżym powietrzu. Warto przejrzeć galerię zdjęć z tego urokliwego miejsca.

Więcej na stronie http://hotelpodium.pl