Rozrywki są różne. Jedni wolą spędzać czas z książką, inni wolą aktywny wypoczynek. Samotne spędzanie czasu wolnego na pewno ma swoje zalety, jednak i w grupie można miło spędzić czas.

Paintball zwykły i laserowy

paintball Wycieczki rowerowe bywają bardzo męczące, nie każdy lubi tańczyć w klubie, czy zabierać się za sporty ekstremalne. Dlatego też ciekawą opcją jest paintball. To gra zespołowa, która wymaga jednocześnie sprawności fizycznej, jak i taktycznego myślenia, strategii. W tę grę może grać kilka, jak i kilkanaście osób. Wszystko zależy od tego jak duże jest pole, ile jest kryjówek. Ważne jest to, by była parzysta liczba uczestników, by drużyny były tej samej wielkości. W przeciwnym razie trzeba będzie wybrać osoby, które będą się zmieniać w trakcie gry. Standardowa rozgrywka paintballu trwa po kilkanaście minut, po czym następuje zmiana pola. Niektóre firmy organizujące rozgrywki paintballu dzielą zabawę na krótsze części, szczególnie jeśli uzbierało się więcej niż dwie grupy i każdy chce się zabawić. Standardowy najlepszy paintball na Mazurach wymaga posiadania specjalnych pistoletów z kuleczkami wypełnionymi farbą. Nimi strzela się do przeciwnika. Podczas gry nosi się specjalne maski ochronne, zapobiegające dostaniu kulką w twarz. Na wysokości oczu jest plastikowa szybka, przez którą obserwuje się pole gry. Na grę warto wziąć ciemne rękawice i wygodne buty, najlepiej wiązane za kostkę. Rękawice ochronią ręce przed uderzeniem, a buty pozwolą się poruszać po nierównym terenie bez obaw o skręcenie kostki.

paintballGra w paintballa rozgrywana jest w plenerze, najlepiej tam gdzie jest dużo drzew, wzniesień, do tego ustawiane są specjalne bazy, beczki, domki, które służą za schronienie lub stanowią cel do zdobycia. Dlatego też Mazury to świetne miejsce na grę, ponieważ tamtejsze naturalne ukształtowanie terenu sprawia, że nie trzeba wiele rzeczy dostawiać do gry. Warto zaznaczyć, że istnieje także odmiana laserowa paintballu. Tu rozgrywki odbywają się w pomieszczeniu. Uczestnicy noszą specjalne kamizelki z czujnikami. Mają też laserowe pistolety. Kiedy ktoś odda celny strzał to kamizelka przeciwnika zacznie się świecić na czerwono. Naliczane są także punkty dla każdego gracza. Za trafienie kogoś są punkty dodatnie, a za oberwanie punkty ujemne. Statystyki widać na komputerze po zakończeniu rozgrywki. To opcja dla tych, którzy nie lubią biegać po lesie i bagnach, jak również w zimie czy niesprzyjającej pogodzie.

Paintball laserowy jest także tańszy od standardowego, można grać w swoich ubraniach, nie trzeba nosić masek ani ochrony. To wersja bezpieczniejsza i nawet dzieci mogą z niej korzystać.